بررسی دستورالعمل بسته بندی محصولات دخانی 
در دستور کار وزارت صمت

بررسی دستورالعمل بسته بندی محصولات دخانی در دستور کار وزارت صمت

طرح بروزرسانی تصاویر و هشدارهای بهداشتی و دستورالعمل پیشنهادی وزارت بهداشت مبنی بر بسته بندی استاندارد محصولات دخانی در جلسه کارگروه فنی نظارت بر تولید، سرمایه‌گذاری و تأمین بازار وزارت صمت که با حضور سرپرست ستاد صنایع دخانی، نمایندگان تشکل‌ها و مدیران برخی از شرکت‌های دخانی و نماینده سازمان بازرسی کل کشور در روز دوشنبه چهارم دی ماه در وزارت صمت تشکیل شد مورد بررسی قرار گرفت. ابتدا نظرات نمایندگان انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، انجمن صنفی کارفرمایی توزیع‌کنندگان سراسری کالای دخانی، انجمن تولیدکنندگان تنباکوی معسل و سازمان بازرسی کل کشور مطرح و نهایتاً پس از بحث و بررسی تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید:
 موضوع بروزرسانی تصاویر و هشدارهای بهداشتی و بررسی دستورالعمل پیشنهادی بسته بندی استاندارد محصولات دخانی ارائه شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مطرح و مقرر شد پس از ارائه تصاویر و هشدارهای بهداشتی جدید ابلاغی توسط وزارت بهداشت همکاری لازم از سوی کلیه تولیدکنندگان مرتبط به عمل آید. 
 با توجه به این که کلیه اعضای انجمن تولیدکنندگان و توزیع کنندگان محصولات دخانی با طرح دستورالعمل اجرایی بسته بندی استاندارد محصولات دخانی و الصاق تصاویر و هشدارهای بهداشتی به دلایل پیامدهای منفی برای تولیدکنندگان، ایجاد التهاب بازار و تغییر قمیت در بازار ( سطح عرضه) مخالفت نمودند، مقرر گردید انجمن‌های مربوطه نظرات، نکات فنی و گزارش‌های مربوطه را با دلایل متقن و آثار و تبعات اجرای طرح مذکور به ستاد صنایع دخانی اعلام نمایند. 
 با توجه به نظر اعضای انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی مبنی بر عدم موفقیت تجربه کشورها در اجرای طرح یکسان سازی بسته بندی محصولات دخانی، مقرر گردید انجمن مربوطه گزارشات و مستندات مربوط به کشورهای اجراکننده طرح بسته بندی محصولات دخانی را ارائه نمایند. 
 با توجه به نظر رییس انجمن چاپ و بسته بندی کشور جهت ارائه راه کارهایی در راستای کاهش قاچاق و جلوگیری از تولید جعلی محصولات دخانی و صیانت از برندهای محصولات دخانی، مقرر گردید با تعامل شرکت‌های تولیدکننده محصولات دخانی با انجمن مذکور در این راستا اقدامات متناسب جهت همکاری کلیه صنوف و واحدهای صنعتی کشور مبنی بر عدم تهیه جعبه‌های آماده برای تولید سیگارت و تنباکو...، صورت پذیرد. 
 با توجه به اهمیت موضوع بسته بندی تنباکوی معسل و مشکلات و چالش‌های مربوطه از جمله درج آمار در سامانه‌ها و ایجاد شفافیت حداکثری و موضوع پرداخت مالیات، تولید جعلی تنباکوی معسل و قاچاق، مقرر گردید: ( جلسات)کارگروه فنی مسائل این حوزه برای بررسی و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان تنباکوی معسل به صورت ماهیانه تا حصول نتیجه در ستاد برگزار گردد. 
 با توجه به ضرورت رصد جریان کالا و ایجاد شفافیت حداکثری در کلیه زنجیره فعالیت صنعت دخانی کشور، مقرر گردید کلیه انجمن‌های مرتبط نسبت به پیش بینی اقدام لازم جهت اجرای متناسب طرح اقدام نمایند.
 

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

زمزمه‌های افول یک بنگاه بزرگ اقتصادی دیگر

مراکز آموزشی تا شعاع 100 متری از عرضه و استعمال مواد دخانی پاکسازی می‌شوند

دخانیات هم سرطان‌زاست، هم پرونده‌زا

شرکت دخانیات ایران با مولدسازی املاک نامولد از زیان خارج می‌شود

عوارض ومالیات‌ها و عدم تخصیص ارز عامل افزایش قیمت دخانیات و رونق قاچاق

دستگیری باند حرفه‌ای قاچاق سیگار و تنباکو در قم

جریمه 32 میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار در شهرری

هر خانواده چقدر هزینه دخانیات می‌کند؟

یک استفاده مفید و باور نکردنی از ته سیگار

قوانین و مقررات مخل کسب وکار چالش بزرگ بخش خصوصی

معضل ثبت آنی و ریشه‌های آن

اعلام ورود قطعی محمد شیخان به انتخابات تالش

شناسایی دست کم 8 محموله و انهدام یک باند قاچاق کالای دخانی

کشفیات کالای دخانی در دی ماه

فروش آنلاین دخانیات ممنوع است

همه چیز به نفع قاچاق کالای دخانی

40 همت گردش مالی سالانه قاچاق سیگار در کشور

حذف تصویر«میوه» از پاکت‌های تنباکو

سرگردانی عدالت و قانون در بازار دخانیات

بررسی دستورالعمل بسته بندی محصولات دخانی در دستور کار وزارت صمت

کسبه، بی‌اطلاع از قوانین سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی

صنعت دخانیات گرفتار قوانین و مقررات مخل کسب و کار

کشفیات کالای دخانی قاچاق در آذر ماه

افزایش زنان سیگاری، شکستی بر سیاست‌های قیمتی

اولویت‌های راهبردی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1403 ابلاغ شد