ما از صنعت دخانیات حمایت خواهیم کرد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در مراسم معارفه سرپرست شرکت دخانیات ایران :

ما از صنعت دخانیات حمایت خواهیم کرد

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد گفت: تا پایان سال ۱۲ میلیارد نخ سیگار تولید خواهد شد که با یک اصلاح ساختار می توان وضعیت تولید را بهبود بخشید.

                                                     

به گزارش توتون صنعت  به نقل از خبرگزاری مهر، حسین عامریان امروز ( شنبه 20 آذر ماه 1400) در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید شرکت دخانیات ایران اظهار داشت: شرایط دخانیات به این صورت نیست که پله پله آن را پیش ببریم بلکه نیاز است یک جهشی در این صنعت ایجاد شود تا شرایط بهتری را رقم بزنیم.

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد با بیان اینکه صنعت دخانیات نیاز به یک فکر نو دارد، گفت: ما به دنبال این نیستیم که منش کنونی را ادامه دهیم بلکه باید با استفاده از تجربه گذشته، فکر جدیدی را به کار ببریم. اصلاح بذر، افزایش تولید، تشویق توتون کاران، توجه به تولید داخل و مدیریت فضای رقابتی از جمله اقداماتی است که باید انجام شود. در حال حاضر رقبای ما با هم متحد شده اند تا شرکت دخانیات کار نکند و در نهایت بسته شود.

وی افزود: در دولت قبلی کسی که می‌خواست کاری کند باید روی مین می‌رفت و ممکن بود از پشت هم خنجر بخورد اما در دولت سیزدهم نباید این اتفاقات بیفتد زیرا همه می‌خواهند کار کنند.

عامریان تصریح کرد: انتظار از دولت سیزدهم این است که ایرادات دولت قبلی را نداشته باشد و شأن دخانیات را برگرداند.

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد گفت: ما از صنعت دخانیات حمایت خواهیم کرد و این شرکت باید وضعیت سوددهی خود را اصلاح کند. افق تولید برای امسال ۱۲ میلیارد نخ است که باید با قوت بیشتری این رقم را افزایش دهیم. متأسفانه حواشی بسیار زیادی اطراف شرکت دخانیات بود که اگر این حواشی نبود، شاید این شرکت می‌توانست ۲۰ میلیارد نخ نیز تولید کند. آقای افضلی (مدیرعامل سابق شرکت دخانیات) تنها به میدان آمده بود.

وی خاطرنشان کرد: نباید درگیر بده بستان های سیاسی شویم. ما باج نخواهیم داد و کار را آن طور که صحیح است، انجام خواهیم داد. باید به فکر تأمین بازارهای داخلی و خارجی باشیم. نیاز است یک اصلاح ساختاری در مجموعه رخ دهد که با توانایی‌هایی که در آقای شیخان سراغ داریم، صفحه جدیدی برای صنعت دخانیات ایران رقم خواهد خورد.

 

                           

استراتژی حرکت ما در شرکت دخانیات شایسته سالاری و کار جهادی است

پیرو این مراسم به نقل از روابط عمومی شرکت دخانیات محمد شیخان سرپرست شرکت دخانیات ایران در این مراسم اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق خدمت در نظام و انقلاب را در این مجموعه صنعتی و تولیدی به نام شرکت دخانیات ایران به این حقیر عطا فرمود و از آقای دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین آقای دکتر عامریان به خاطر اعتمادشان تشکر می‌کنم.

وی ضمن تشکر از زحمات آقای افضلی مدیرعامل سابق شرکت دخانیات، تصریح کرد: ضمن عرض سلام و خداقوت به همه همکاران و کارکنان این شرکت در سراسر کشور دست همکاری و همراهی یکایک کارکنان شرکت دخانیات که به اقتصاد و تولید کشور کمک می‌کنند را می فشاریم.

شیخان با اشاره به قدمت  ۱۰۰ ساله شرکت دخانیات گفت: شرکت دخانیات می‌تواند جایگاه ویژه‌ای در تولید و نقش‌آفرینی ملی در عرصه اقتصاد داشته باشد و این با همدلی و همراهی شما محقق خواهد شد.

سرپرست شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه مسیر و رویکرد کلی ما در جهت تحقق شعار دولت آیت الله رئیسی مبنی بر "عدالت"، "کار و تلاش"، "تقویت تولید و اقتصاد" و  "مبارزه با فساد" است، تصریح کرد: علاوه بر توجه به این استراتژی حرکت ما در شرکت دخانیات شایسته سالاری و کار جهادی است و هر کسی که ما را یاری کند دست او را به گرمی می‌فشاریم.

شیخان با تاکید بر اینکه اولین گره شرکت دخانیات در بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: مسئولین گذشته با سیاست‌های اشتباه هر روز بخش کشاورزی را کوچکتر کردند و متوجه نبودند به سفره چه زحمت‌کشانی آسیب می زنند.

وی یادآور شد: شرکت دخانیات ایران، یک بنگاه تولیدی و اقتصادی است و زمانی موفق خواهد شد که برنامه داشته باشیم و من خوشحالم که مسئولان عالی رتبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های بنده را مطالعه و اینجانب را انتخاب کردند.

سرپرست شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه صنعت دخانیات از حجم بالای نقدینگی و پول در داخل کشور برخوردار است، به طرح این پرسش پرداخت که چرا در یک برهه ای از تاریخ سهم بیشتری داشتیم و الان ۵ الی ۶ درصد از بازار سهم ما است؟ 

شیخان با اشاره به سیر تاریخی شرکت دخانیات و قراردادهای موازی توسط دولت اصلاحات در این زمینه، تاکید کرد: من علاقه‌مندم نگاه تاریخی داشته باشم آنهایی که سال ۸۱ پای شرکت‌های خارجی را به صنعت دخانیات باز کردند، خیانت کردند و اکنون ما شاهد این هستیم که  سهم زیادی از بازار داخل ما متعلق به بازار های خارجی بوده است.

وی افزود:  قراردادهایی که در زمان اصلاحات در خصوص دخانیات کشور امضا شد ننگین‌تر از قرارداد ترکمن چای بود چرا که این صنعت و تولید را با بحران مواجه کرد و زمانی ما‌ می‌توانیم به وطن و مقام معظم رهبری کمک کنیم که به تولید کشور کمک کنیم.

سرپرست شرکت دخانیات ایران، سفرهای استانی برای بررسی میدانی صنعت دخانیات به ویژه کشت و برداشت توتون را از اولین اولویت‌های کاری خود دانست و تاکید کرد: در شرکت دخانیات با پشت میزنشینی نمی توان تحولی ایجاد کرد بلکه حضور مستمر در میدان و کار جهادی می تواند وضعیت این صنعت را دگرگون سازد.

شیخان با تاکید بر اینکه قراردادهای سال ۸۱، کمر دخانیات کشور را خم کرده است تصریح کرد:  قول می دهیم که در این صنعت مجددا قد علم کنیم و سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنیم‌.

وی با بیان اینکه توجه به مسئولیت های اجتماعی و توجه به معیشت و رفاه پرسنل دخانیات باید مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: امروز در جنگ اقتصادی هستیم و دشمن عملیات های پیچیده و مختلفی را در جنگ اقتصادی صورت می دهد و آنهایی که در این جنگ منافع دارند نخواهند گذاشت ما موفق شویم اما از همکاران می خواهم با همدلی و همراهی خود کمک کنند که در این جنگ هم موفق شویم.

«تحریریه توتون صنعت ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید شرکت دخانیات،  امیدوار است برنامه های ایشان به بهبود و اصلاح امور و پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر آن شرکت  منجر شود»

 

      

 

     

 

    

 

   

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

هفته بدون دخانیات

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دودی که از بازار قاچاق بلند می‌شود

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت دخانیات ایران

انتصاب سه عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی در سال ۱۴۰۱

سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت برای تمام بازرگانان

مدیران صندوق فولاد در دولت اصلاحات

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

قانون مالیات بر مصرف دخانیات اجرا نشد

اتفاقات عجیب در ماجرای وضع و حذف مالیات مضاعف دخانیات

مشکل تولید تنباکوی معسل حل می شود

موزه دخانیات ایران آیینه تمام نمای تاریخ صنعت

ماهنامه توتون صنعت در سال 1400

ضرورت تدوین سند راهبردی صنعت دخانیات

چرخش مدافعان سلامت از اهداف سلامت محور به اهداف درآمدی

افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران

جای دیگری دنبال مافیا بگردید!

خطری که رفع شد( کلیپ)