سومین نشست هم اندیشی ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب برگزار شد
با حضور قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران:

سومین نشست هم اندیشی ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب برگزار شد

سومین نشست هم اندیشی بررسی نحوه ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب استان های خراسان مرکزی، شمالی و جنوبی در اتاق اصناف مشهد برگزار شد.

به گزارش توتون صنعت به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران در این نشست قاسم نوده فراهانی، نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف تهران، محمود بنانژاد عضو و خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان مرکزی، مهدی امیدوار رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، رضا علیزاده رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان جنوبی و برخی از اتحادیهها و مسئولان دولتی حضور داشتند. نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در این باره گفت: امسال وزارتخانه دنبال ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب است.

قاسم نوده فراهانی روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ماه، در حاشیه آغاز به کار هیات اجرایی انتخابات اتحادیههای صنفی شهرستان مشهد که در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بیماری کرونا طی ۲ سال گذشته موجب شد انتخابات اتحادیهها با تاخیر برگزار شود.

در برخی از اتحادیهها رستههای متفاوتی فعالیت دارد؛ بنابراین درخواست ما این است که فعالان صنفی در این انتخابات شرکت کنند تا بتوانند از حقوق صنفی خود به خوبی دفاع کنند. وی افزود: اتاق اصناف ایران و اتحادیههای صنفی به مردم و دولت بدون کوچکترین توقعی خدمت رسانی میکنند. قبل از انقلاب اسلامی، در دوران هشت ساله جنگ و بعد از انقلاب اصناف همواره پای کار بودهاند. تنها توقع اصناف در این سالها این بوده که در حوزه فعالیتشان از جمله در صدور پروانه کسب با مشکلی روبهرو نباشند. هم اکنون بهترین راه برای صدور پروانه کسب در کشور فراهم است اما تنها مشکل در رابطه با ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم است. برخی از واحدهای صنفی با مشکلاتی برای دریافت پروانه کسب روبهرو هستند که وزیر قول داده در آینده مشکلات مرتفع شود. نمیتوان انکار کرد تخلفات در حوزه صنفی مربوط به واحدهای صنفی بدون پروانه کسب است ولی واحدهای صنفی دارای پروانه پروندهای در سازمان تعزیرات حکومتی ندارند زیرا به حقوق خود قانع و به حق مردم اجحاف نمیکنند.

در این نشست، نظرات مدیران صنفی درباره راهکار کاهش واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب و موانع دریافت این مجوز صنفی بحث و تبادل نظر شد. این نشستها با حضور روسای اتاقهای اصناف استانهای سراسر کشور جهت جمع آوری خواستهها، نظرات و مشکلات آنها در این مسیر برگزار و در نهایت، نتایج حاصله از جلسات بعد از جمع بندی توسط قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران جهت بررسی و حل مشکلات به هئیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی ارایه میگردد.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تسلیت آقای خمسه

تازه ترین‌ها

رئیس و اعضای جدید هیات مدیره اتحادیه عطاران مشخص شدند

لزوم توجه به «مالیات» بر «سیگار» در بودجه ۱۴۰۲

سوءقصد به جان معاون وزارت صمت

۵۰۰۰ میلیارد تومان تنها بخشی از درآمد دولت از دخانیات

دستور العمل پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی

وضعیت قرمز ایران در مالیات بر دخانیات/فروش دخانیات در دکه‌های مطبوعاتی قانونی شد!

ساماندهی عرضه دخانیات با رویکرد کاهش مصرف و مبارزه با قاچاق و تقلب

تداوم رویاپردازی سامانه ای وزارت صمت؛ گرانفروشی تا یک ماه دیگر حل خواهد شد!

آمادگی برای دریافت پیشنهادات حل مشکل سامانه

صنعت پخش کالای دخانی در بن بست مقررات مخل کسب وکار

انجمن های تخصصی مشکلات تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اعلام کنند

ابلاغ آیین نامه تعیین مرجع ایرانی یا خارجی بودن کالای مکشوفه

دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

مارلبرو، محصولی قاچاق و رازآلود

بهبود کیفیت فرآوری توتون به کمک تحقیقات

ممنوعیت تبلیغ محصولات نوپدید سیگار و قلیان الکترونیکی

مصرف سیگار در ایران چقدر است؟

کالای قانونی ، قاچاق تلقی میشود

ابلاغ نرخ مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی آسیب رسان به سلامت

ره آورد یک دهه بی تدبیری

ایران؛ بهشت صنایع دخانی / لغو ممنوعیت تولید تنباکوی معطر

تصمیمات ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق و کالای تقلبی (با محوریت دخانیات و لوازم یدکی)

بوی دود فساد می‌آید

ممنوعیت عرضه محصولات دخانی در فروشگاه‌های زنجیرهای، فرانچایز و فروش اینترنتی

تاراج کشت توتون با واردات