سومین نشست هم اندیشی ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب برگزار شد
با حضور قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران:

سومین نشست هم اندیشی ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب برگزار شد

سومین نشست هم اندیشی بررسی نحوه ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب استان های خراسان مرکزی، شمالی و جنوبی در اتاق اصناف مشهد برگزار شد.

به گزارش توتون صنعت به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران در این نشست قاسم نوده فراهانی، نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف تهران، محمود بنانژاد عضو و خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان مرکزی، مهدی امیدوار رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، رضا علیزاده رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان جنوبی و برخی از اتحادیهها و مسئولان دولتی حضور داشتند. نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در این باره گفت: امسال وزارتخانه دنبال ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب است.

قاسم نوده فراهانی روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ماه، در حاشیه آغاز به کار هیات اجرایی انتخابات اتحادیههای صنفی شهرستان مشهد که در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بیماری کرونا طی ۲ سال گذشته موجب شد انتخابات اتحادیهها با تاخیر برگزار شود.

در برخی از اتحادیهها رستههای متفاوتی فعالیت دارد؛ بنابراین درخواست ما این است که فعالان صنفی در این انتخابات شرکت کنند تا بتوانند از حقوق صنفی خود به خوبی دفاع کنند. وی افزود: اتاق اصناف ایران و اتحادیههای صنفی به مردم و دولت بدون کوچکترین توقعی خدمت رسانی میکنند. قبل از انقلاب اسلامی، در دوران هشت ساله جنگ و بعد از انقلاب اصناف همواره پای کار بودهاند. تنها توقع اصناف در این سالها این بوده که در حوزه فعالیتشان از جمله در صدور پروانه کسب با مشکلی روبهرو نباشند. هم اکنون بهترین راه برای صدور پروانه کسب در کشور فراهم است اما تنها مشکل در رابطه با ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم است. برخی از واحدهای صنفی با مشکلاتی برای دریافت پروانه کسب روبهرو هستند که وزیر قول داده در آینده مشکلات مرتفع شود. نمیتوان انکار کرد تخلفات در حوزه صنفی مربوط به واحدهای صنفی بدون پروانه کسب است ولی واحدهای صنفی دارای پروانه پروندهای در سازمان تعزیرات حکومتی ندارند زیرا به حقوق خود قانع و به حق مردم اجحاف نمیکنند.

در این نشست، نظرات مدیران صنفی درباره راهکار کاهش واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب و موانع دریافت این مجوز صنفی بحث و تبادل نظر شد. این نشستها با حضور روسای اتاقهای اصناف استانهای سراسر کشور جهت جمع آوری خواستهها، نظرات و مشکلات آنها در این مسیر برگزار و در نهایت، نتایج حاصله از جلسات بعد از جمع بندی توسط قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران جهت بررسی و حل مشکلات به هئیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی ارایه میگردد.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نمایشگاه تنباکو و دخانیات دبی
رحلت رسول اکرم

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

الزام به تبدیل وضع عوامل استانی توزیع کالای دخانی از حقیقی به حقوقی مبنای قانونی ندارد

لازم الاجرا شدن مقررات حوزه کسب و کار منوط به ثبت و انتشار آن‌ها در «پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات کسب و کار» است

کشف سیگار قاچاق در حوالی بازار تهران

روش‌های سازمان امور مالیاتی برای جلوگیری از فرار و کتمان مالیاتی

شناسایی پانزده شبکه کلان قاچاق سازمان یافته محصولات دخانی

جلوی احداث کارخانه سیگار الکترونیک در کشور گرفته شود

اشخاص مشمول ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده

خطرات سیگار الکترونیکی

آینده صنعت دخانیات؛ پیش‌بینی برای 10 سال دیگر

سیگار الکترونیکی یا ویپ، از اختراع تا ساختار

سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی (قسمت اول)

استفاده از سیگارهای الکترونیک برای ترک سیگار توصیه نمی‌شود

یک محموله سیگار قاچاق در هندیجان کشف و ضبط شد

توقف تولید ، واردات و فروش سیگارهای الکترونیکی

نمایشگاه تنباکو و دخانیات دبی، آذر ماه 1402 برگزار می‌گردد

معرفی 41 نشان تجاری قاچاق سیگارت و تنباکوی معسل

نمای کلی صنعت دخانیات ایران در سال 1402

نتیجه افزایش مالیات دخانیات و شنیده نشدن توصیه‌های کارشناسی

بهای عمده فروشی محصولات جی تی آی

ایران آماج کالاهای دخانی قاچاق

افت پنجاه‌درصدی تولید تنباکوی معسل

یک روز با اولین مجتمع دخانیات ایران

جلسه مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان کالای دخانی برگزار شد

در بازار مولوی تهران چه گذشت