پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی  مدیران سابق صندوق فولاد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان صنایع فولاد:

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: به دلیل سوءمدیریت برخی مدیران سابق، پرونده های حقوقی زیادی در مجموعه این صندوق وجود دارد که ارزش آنها 10 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش توتون صنعت به نقل از خبرگزاری ایرنا «حسین عامریان» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار داشت: وجود بحران در این صندوق و وجود 800 پرونده حقوقی باعث شد تا درگیر مسائل حاشیهای زیادی شویم. درصدد رسیدگی به این پروندهها هستیم تا به نتیجه برسد، ضمن اینکه رویکرد ما نگاه به آینده است و فقط برای اصلاح وضعیت فساد گذشته این صندوق نیامدهایم.

عامریان اضافه کرد: در این پروندهها اشخاص شناخته شده، فرزندان وزاری سابق این وزارتخانه و آقازادهها وجود دارند که دستگاههای امنیتی را نسبت به موضوع حساس کردیم، بسیاری از این افرادی که برای آنها پرونده تشکیل شده با ذکاوت پایین، از خود ردپا گذاشته اند و در مقابل افراد دیگری هم بودند که با سندسازی، خود را در پشت سایر افراد قرار دادند و از دور، مدیریت و اقدامات فسادی
انجام داده
اند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه 20درصد از توان مدیران شرکتهای زیرمجموعه این صندوق صرف فساد ستیزی در دولت قبل میشود، گفت: دارایی و منابع از دست رفته را به صندوق باز میگردانیم. البته 80 درصد ریل گذاری ما برای برنامهها و سیاستهای آینده است تا ارزش افزوده و آورده پایداری برای صندوق داشته
باشیم.

 مدیران فساد ستیز و انقلابی منصوب کردم

وی بیان داشت: از زمانی که مسئولیت مدیریت این صندوق را برعهده گرفته ام، نفوذها و تلاشها برای حفظ مدیران سابق و یا انتصابهای سفارشی صورت میگرفت که با همه آنها برخورد و مدیرانی انقلابی، فساد ستیز، کارآمد و مسلط به دانش روز را منصوب کردیم.

عامریان خاطر نشان کرد: عدهای تلاش میکردند تا مدیران خود را با سفارش حفظ کنند و یا حتی درخواست داشتند که افراد معرفی شده را یک ماه در عضویت هیات مدیره فلان شرکتی نگه داریم، هدف آنها تعیین تکلیف پروندهها و پاک کردن اقدامات فسادیشان بود که ما هوشیارانه عمل کردیم.

وی با اشاره به نظارت مستمر بر شرکتهای زیرمجموعه صندوق گفت: با نظارتهایی که میکنیم امیدواریم بتوانیم با حداقل فساد یا حاشیه کار را پیش ببریم و اکنون با خرد جمعی، آینده خیلی خوبی پیش روی صندوق پیشبینی شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد بیان داشت: در راستای شفافیت هر چه بیشتر فعالیتهای صندوق و شرکتهای تابعه و مبارزه با فساد، هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت. همچنین همه تلاش ما بر شفافیت در تصمیمات سازمانی و مبارزه با هرگونه تعارض منافع اشخاص حقیقی یا حقوقی با منافع صندوق فولاد استوار خواهد بود.

 عمق بحران صندوق فولاد مربوط به سیاستهای کلان در دولتهای قبلی است

وی با بیان اینکه عمق بحران صندوقها مربوط به سیاستهای کلان در دولتهای قبلی است، گفت: در این دولت باید بحران را مدیریت کنیم، ضمن اینکه هر روز بر تعداد بازنشستگان آن اضافه میشود.

عامریان اضافه کرد: در چند ماه گذشته در دولت سیزدهم با چشماندازها و اقدامات صورت گرفته، شاهد بهبود وضعیت شرکتها هستیم و برنامهریزی کردهایم که ظرف 18 ماه آینده هیچ شرکت زیاندهای نداشته باشیم این در حالیست که به جز یک یا دو شرکت از این 26 شرکت، بقیه شرکتها زیانده بودند.

وی تاکید کرد: با کنترل و مدیریت وضعیت شرکتهای زیر مجموعه صندوق و با مولد و سودده کردن آنها، بار را از روی دوش دولت برمی داریم و منابع را برای پرداخت حقوق و رفاه بازنشستگان فراهم خواهیم کرد.

 شرکت دخانیات ایران زیانده و دارای وضعیت بحرانی بود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه شرکت دخانیات یکی از شرکتهای زیانده و دارای وضعیت بحرانی بود، گفت: این شرکت 450 میلیارد تومان زیان انباشته و چهار هزار میلیارد تومان بدهی دارد و تلاش مافیای دخانیات، رساندن شرکت به مرحله واگذاری و عدم پرداخت حقوق کارگران بود تا با شکلگیری اعتراضهای کارگری در دخانیات انحصار ایجاد کرده و آن را در دست بگیرند.

وی بیان داشت: بازی این افراد را بر هم زدیم و با تشکیل پروندهها، اقداماتی در جهت افزایش تولید، حمایت از توتون کاران و صادرات انجام دادیم.

 مفسدان اقتصادی در ارکان قدرت و ثروت جای گرفتهاند

عامریان تصریح کرد: این مفسدان اقتصادی در ارکان قدرت و ثروت جای گرفته اند و نمیخواهند ما موفق شویم در حالیکه ما به نفع اشتغال کشور و صندوق فولاد، شرکت دخانیات و جایگاه آن را در صنعت کشور مدیریت میکنیم.

وی در خصوص شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گفت: سنگ آهن مرکزی یک مجموعه قدیمی است که در سالهای گذشته با مشکلاتی روبرو بوده و اکنون با مدیریت جدید این شرکت به دنبال تحول و شکوفایی آن هستیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد افزود: معادن اسفندقه یکی دیگر از معادن ارزشمند است. این معدن ثروت عظیمی دارد که میتواند کل نیاز صندوق فولاد را پاسخ دهد اما بعضی افراد سودجو با اقداماتی درصدد واگذاری و منحل کردن این شرکت بودند.

وی اظهار کرد: اکنون مدیران شرکتهای زیرمجموعه صندوق با حرکتهای جهادی به دنبال تغییر و تحول هستند تا آینده خوبی را برای صندوق رقم بزنیم.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

هفته بدون دخانیات

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دودی که از بازار قاچاق بلند می‌شود

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت دخانیات ایران

انتصاب سه عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی در سال ۱۴۰۱

سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت برای تمام بازرگانان

مدیران صندوق فولاد در دولت اصلاحات

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

قانون مالیات بر مصرف دخانیات اجرا نشد

اتفاقات عجیب در ماجرای وضع و حذف مالیات مضاعف دخانیات

مشکل تولید تنباکوی معسل حل می شود

موزه دخانیات ایران آیینه تمام نمای تاریخ صنعت

ماهنامه توتون صنعت در سال 1400

ضرورت تدوین سند راهبردی صنعت دخانیات

چرخش مدافعان سلامت از اهداف سلامت محور به اهداف درآمدی

افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران

جای دیگری دنبال مافیا بگردید!

خطری که رفع شد( کلیپ)