استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

بر اساس این طرح که دهمین طرح استیضاح عین اللهی در مجلس است، دلایل مفصلی برای استیضاح ذکر شده که عدم به کارگیری نیرو‌های متخصص و مجرب، عدم مدیریت بهنگام و علاج جویانه مجموعه عوامل درون و برون سازمانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ـ که موجب بسیاری از خسارات در زنجیره تامین تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی کشور، به ویژه در ماه‌های اخیر شده ـ از جمله آنهاست. استیضاح بهرام عین اللهی به کمیسیون مربوطه ارجاع شد تا در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش توتون صنعت به نقل از سایت تابناک؛ به رغم تلاش‌های فراوان صورت گرفته برای از حد نصاب انداختن استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دقایقی قبل طرح استیضاح بهرام عین اللهی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تایید و به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

بر اساس طرح استیضاح عین اللهی که دهمین طرح استیضاح وی در مجلس است، دلایل مفصلی برای این استیضاح ذکر شده که عدم به کارگیری نیرو‌های متخصص و مجرب، عدم مدیریت بهنگام و علاج جویانه مجموعه عوامل درون و برون سازمانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ـ که موجب بسیاری از خسارات در زنجیره تامین تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی کشور، خصوصاً در ماه‌های اخیر شده ـ از جمله آنهاست.

عدم اهتمام به تدوین و ارائه لایحه قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی سلامت به دولت و مجلس و عدم اهتمام جدی به اجرای سیاست‌های کلی سلامت و قوانین برنامه پنج ساله، از دیگر مواردی است که موجب شده شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار استیضاح عین اللهی و برکناری وی از سمت وزارت شده‌اند؛ دلایلی که مشتمل بر موارد مفصلی از جمله دخالت خویشاوندان و اطرافیان وزیر در انتصابات تا بی توجهی به افکار عمومی و انجام کار‌های نمایشی هم هست.

ارجاع طرح استیضاح با عنوان «عدم مدیریت و ناتوانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حل مشکلات پزشکان، پرستاران، دارو، درمان»

استیضاح وزیر بهداشت دولت سیزدهم در حالی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته که پیشتر بار‌ها و بار‌ها با دعوت از وی به کمیسیون‌های مربوطه در مجلس، فرایند گفت‌وگو و همراهی با وی پی گرفته شده، اما در نهایت نمایندگان مجاب به طرح سوال از وی در صحن مجلس شدند که در نتیجه طرح سوال، با ۱۲۳ رای، کارت زرد به بهرام عین اللهی نشان داده شد. فرایندی که منجر به تغییر رویه در وزارت خانه تحت امر وی نشد تا استیضاح، تنها راه چاره باشد و در دستور کار قرار گیرد.

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دخانیات، خوراکی، اقلام آرایشی و خودرو در صدر پرونده های قاچاق

آسیب‌های اجرایی سامانه مودیان مالیاتی

قیمت تنباکو ۲ برابر شد

بودجه کل کشور در سال 1402

بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه، در اختیار دولت قرار گرفت

مالیات دخانیات بازدارنده نیست ، سیگار کالائی کم کشش است

رابطه معنی‌دار بین فشارهای اجتماعی و مصرف دخانیات

مالیات دخانیات کافی نیست

سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار عملکرد ریه را بیشتر تضعیف می‌کند

دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی صادر شد

عملکرد صنعت دخانیات در سال 1401

ماراتن بازنده مالیات دخانیات

وضعیت نگران‌کننده شرکت دخانیات ایران

مالیات دخانیات در بخشنامه سازمان امور مالیاتی

برخی اصطلاحات در اقتصاد کلان

در سال 1402 هم مسئله اصلی ما اقتصاد است

افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد کارگران برای سال 1402

ماهنامه توتون صنعت در سال 1401

شرکت دخانیات ایران در آستانه بحران

صنعت دخانیات درسالی که گذشت

نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

مالیات صنعت دخانیات را چه شده است!!؟

مدل جهانی مالیات‌ستانی از حقیقی‌ها

منابع ناشی از افزایش قیمت سیگار صرف احداث و تجهیز مراکز ناباروری و ورزش همگانی می شود

توتون و تنباکو، منبع خوبی برای تولید آفت کش