سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

«اهداف سیاست صنعتی جدید آمریکا» در قالب سند راهبرد نوین صنعت و فناوری به این شکل ذکر شده است:

 بخش خصوصی و بازارهای آزاد بنمایه اساسی قدرت ملی ما و محرک اصلی نوآوری بوده و هستند. با این حال، بازارها به تنهایی نمیتوانند پاسخگوی تغییرات شتابنده فناوری، آشفتگیهای زنجیره عرضه جهانی، مداخلات غیربازاری دولت چین و سایر بازیگران یا تشدید بحران اب و هوایی باشند. سرمایهگذاری راهبردی دولت، ستون فقرات چیدمان نیرومند صنعت و نوآوری در اقتصاد جهانی قرن بیست و یکم است. به همین دلیل است که آمریکا «راهبرد مدرن صنعت و نوآوری» را اتخاذ و دنبال میکند. در همین راهبرد به دنبال شناسایی و سرمایهگذاری در آن دسته از حوزههای کلیدی هستیم که در آن صنایع بخش خصوصی به تنهایی برای حفاظت از منافع اقتصادی و امنیت ملی آمریکا، از جمله تقویت انعطافپذیری اقتصادی، تدارک ندیده است.

 در این راهبرد، زیرساختهای حیاتی خود را ایمن میکنیم، امنیت سایبری اساسی را برای بخشهای حیاتی از خطوط لوله تا آب ارتقاء میدهیم و با بخش خصوصی برای بهبود حفاظتهای امنیتی از محصولات فناوری همکاری میکنیم. ما در حال ایمنسازی زنجیرههای تأمین خود، از جمله از طریق وجوه جدیدهمکاری دولتی-خصوصی و استفاده از تدارکات عمومی دولتی در بازارهای مهم به منظور تحریک تقاضای نواوری هستیم.

 در سال 2021، ما با اجرای بزرگترین سرمایهگذاری در زیرساختهای فیزیکی در نزدیک به یک قرن گذشته، رقابتپذیری خود را افزایش دادیم، از جمله سرمایهگذاریهای تاریخی در زیرساختهای حمل و نقل، پهنای باند، آب پاک و انرژی که رشد اقتصادی را برای دهههای آینده افزایش میدهد.

 ما اهمیت زنجیره تأمین نیمههادیها را برای رقابت و امنیت ملی خود درک کرده و به دنبال تقویت مجدد صنعت نیمههادیها در آمریکا هستیم. «قانون تراشه و علم» مجوز 280 میلیارد دلار سرمایهگذاری غیرنظامی در تحقیق و توسعه، به ویژه در بخشهای حیاتی مانند نیمههادیها و محاسبات پیشرفته، نسل آتی ارتباطات، فناوریهای انرژی پاک و بیوتکنولوژی را داده است. از طریق «طرح ملی بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی»، ما بیش از 2میلیارد دلار برای استفاده از پتانسیل کامل بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی، ایجاد شغل در خانه، تقویت زنجیره تأمین و کاهش انتشار کربن سرمایهگذاری خواهیم کرد.

 مبارزه با بحران اب و هوا، تقویت امنیت انرژی و تسریع انتقال انرژی پاک جزء لاینفک راهبرد صنعتی، رشد اقتصادی و امنیت ما است. ما در حال رشد و استقرار فناوریها و راهحلهای جدید هستیم که به امکان دهد هم جهان را رهبری کنیم و هم بازارهای جدید و قابل توسعه بسازیم. این سرمایهگذاریها با هم، در دهه آتی آمریکا را پیشگام نگه میدارد، ظرفیت اقتصادی را افزایش میدهد و از میلیونها شغل و تریلیونها دلار فعالیتهای اقتصادی پشتیبانی میکند. در سراسر این تلاشها، ما استعداد، استقامت و نوآوری کارگران آمریکایی را بسیج خواهیم کرد تا هر رقیبی را از میدان خارج کنند.

 

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تبریک سال نو

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

مدل جهانی مالیات‌ستانی از حقیقی‌ها

منابع ناشی از افزایش قیمت سیگار صرف احداث و تجهیز مراکز ناباروری و ورزش همگانی می شود

مروری بر سیر پیشنهادات مالیات کالای دخانی در لایحه بودجه سال 1402 کل کشور

دستگاه‌های کم‌کار در مقابله با دخانیات، تعقیب قضایی می‌شوند

بهره‌گیری از تجربیات اصناف در مبارزه با قاچاق

تهدید معیشت هزاران کشاورز با رشد نجومی مالیات تنباکوی معسل

ضرورت شفاف سازی مالیات دخانیات

باز هم بازدارندگی سامانه ها

عرصه بر کسب و کارها تنگ تر می شود

برگزاری انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌ها به 20 اسفند موکول شد

شرط اصلی تمدید مجوز کالای دخانی شفافیت در سامانه جامع تجارت است

تناقض در آمار و اطلاعات مالیات دخانیات

افزایش ۴۹ درصدی حقوق کارگران در سال آینده

توافق برای کشت و تامین توتون در زیمبابوه

افزایش مالیات محصولات دخانی در لایحه بودجه 1402

آیین‌نامه‌ تعیین فهرست محصولات‌ دخانی ایرانی دارای نشان جهانی تصویب شد

وضعیت نابسامان شرکت دخانیات در استان های شمالی قابل قبول نیست

زنجیره ارزش جهانی توتون و سیگارت

از بدهی به شرکت دخانیات تا راهکار افزایش سهم سیگارهای ایرانی

برخورد دولت با بخش «تولید» در لایحه بودجه 1402 صادقانه نیست

بررسی طرح استیضاح وزیر بهداشت در نشست یکشنبه هفته آینده کمیسیون بهداشت

مطالبات حوزه بهداشت و درمان دامغان با کندی پیگیری می‌شود

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

تولیدکنندگان ۵۰ درصد قیمت فروش را مالیات می‌دهند

مالیات بیست هزارتومانی برای تنباکوی هفت هزارتومانی