سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

«اهداف سیاست صنعتی جدید آمریکا» در قالب سند راهبرد نوین صنعت و فناوری به این شکل ذکر شده است:

 بخش خصوصی و بازارهای آزاد بنمایه اساسی قدرت ملی ما و محرک اصلی نوآوری بوده و هستند. با این حال، بازارها به تنهایی نمیتوانند پاسخگوی تغییرات شتابنده فناوری، آشفتگیهای زنجیره عرضه جهانی، مداخلات غیربازاری دولت چین و سایر بازیگران یا تشدید بحران اب و هوایی باشند. سرمایهگذاری راهبردی دولت، ستون فقرات چیدمان نیرومند صنعت و نوآوری در اقتصاد جهانی قرن بیست و یکم است. به همین دلیل است که آمریکا «راهبرد مدرن صنعت و نوآوری» را اتخاذ و دنبال میکند. در همین راهبرد به دنبال شناسایی و سرمایهگذاری در آن دسته از حوزههای کلیدی هستیم که در آن صنایع بخش خصوصی به تنهایی برای حفاظت از منافع اقتصادی و امنیت ملی آمریکا، از جمله تقویت انعطافپذیری اقتصادی، تدارک ندیده است.

 در این راهبرد، زیرساختهای حیاتی خود را ایمن میکنیم، امنیت سایبری اساسی را برای بخشهای حیاتی از خطوط لوله تا آب ارتقاء میدهیم و با بخش خصوصی برای بهبود حفاظتهای امنیتی از محصولات فناوری همکاری میکنیم. ما در حال ایمنسازی زنجیرههای تأمین خود، از جمله از طریق وجوه جدیدهمکاری دولتی-خصوصی و استفاده از تدارکات عمومی دولتی در بازارهای مهم به منظور تحریک تقاضای نواوری هستیم.

 در سال 2021، ما با اجرای بزرگترین سرمایهگذاری در زیرساختهای فیزیکی در نزدیک به یک قرن گذشته، رقابتپذیری خود را افزایش دادیم، از جمله سرمایهگذاریهای تاریخی در زیرساختهای حمل و نقل، پهنای باند، آب پاک و انرژی که رشد اقتصادی را برای دهههای آینده افزایش میدهد.

 ما اهمیت زنجیره تأمین نیمههادیها را برای رقابت و امنیت ملی خود درک کرده و به دنبال تقویت مجدد صنعت نیمههادیها در آمریکا هستیم. «قانون تراشه و علم» مجوز 280 میلیارد دلار سرمایهگذاری غیرنظامی در تحقیق و توسعه، به ویژه در بخشهای حیاتی مانند نیمههادیها و محاسبات پیشرفته، نسل آتی ارتباطات، فناوریهای انرژی پاک و بیوتکنولوژی را داده است. از طریق «طرح ملی بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی»، ما بیش از 2میلیارد دلار برای استفاده از پتانسیل کامل بیوتکنولوژی و فرآوری زیستی، ایجاد شغل در خانه، تقویت زنجیره تأمین و کاهش انتشار کربن سرمایهگذاری خواهیم کرد.

 مبارزه با بحران اب و هوا، تقویت امنیت انرژی و تسریع انتقال انرژی پاک جزء لاینفک راهبرد صنعتی، رشد اقتصادی و امنیت ما است. ما در حال رشد و استقرار فناوریها و راهحلهای جدید هستیم که به امکان دهد هم جهان را رهبری کنیم و هم بازارهای جدید و قابل توسعه بسازیم. این سرمایهگذاریها با هم، در دهه آتی آمریکا را پیشگام نگه میدارد، ظرفیت اقتصادی را افزایش میدهد و از میلیونها شغل و تریلیونها دلار فعالیتهای اقتصادی پشتیبانی میکند. در سراسر این تلاشها، ما استعداد، استقامت و نوآوری کارگران آمریکایی را بسیج خواهیم کرد تا هر رقیبی را از میدان خارج کنند.

 

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دخانیات، خوراکی، اقلام آرایشی و خودرو در صدر پرونده های قاچاق

آسیب‌های اجرایی سامانه مودیان مالیاتی

قیمت تنباکو ۲ برابر شد

بودجه کل کشور در سال 1402

بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه، در اختیار دولت قرار گرفت

مالیات دخانیات بازدارنده نیست ، سیگار کالائی کم کشش است

رابطه معنی‌دار بین فشارهای اجتماعی و مصرف دخانیات

مالیات دخانیات کافی نیست

سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار عملکرد ریه را بیشتر تضعیف می‌کند

دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی صادر شد

عملکرد صنعت دخانیات در سال 1401

ماراتن بازنده مالیات دخانیات

وضعیت نگران‌کننده شرکت دخانیات ایران

مالیات دخانیات در بخشنامه سازمان امور مالیاتی

برخی اصطلاحات در اقتصاد کلان

در سال 1402 هم مسئله اصلی ما اقتصاد است

افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد کارگران برای سال 1402

ماهنامه توتون صنعت در سال 1401

شرکت دخانیات ایران در آستانه بحران

صنعت دخانیات درسالی که گذشت

نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

مالیات صنعت دخانیات را چه شده است!!؟

مدل جهانی مالیات‌ستانی از حقیقی‌ها

منابع ناشی از افزایش قیمت سیگار صرف احداث و تجهیز مراکز ناباروری و ورزش همگانی می شود

توتون و تنباکو، منبع خوبی برای تولید آفت کش