آسیب‌های اجرایی سامانه مودیان مالیاتی

آسیب‌های اجرایی سامانه مودیان مالیاتی

جلیل کاربخش، نایب‌رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین‌اجتماعی اتاق ایران تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان نوید تحول بنیادی در نظام مالیاتی کشور را به همه فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی داده‌است.

به گزارش توتون صنعت به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ( به شماره 5721 مورخ 16/02/1402) در فضای اقتصادی پر از سایه امروزی شاید تنها همین سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی است که بتواند منافذ متعدد و تونل‌های پر تعداد اقتصاد زیرزمینی را شناسایی و چراغ‌های شفافیت را در اقتصاد ایران روشن کند.

اما مانند هر تحول و قانون‌گذاری نو در این سامانه، بازهم «اما»‌های فراوانی پیش‌روی مخاطبان قرار دارد. آنچه کارآمدی یک قانون نو را تضمین می‌کند وجود ساختارها و زمینه‌های اجرای آن قانون است. از سوی دیگر اجرای موثر و کارآمد این قانون تضمینی است بر اجرای بهینه و صحیح قانون دائمی مالیات ارزش‌افزوده و از همین‌جا این مهم را متذکر می‌شوم که برای اولین‌بار یک قانون مالیاتی (قانون دائمی مالیات ارزش‌افزوده) بر مبنا و پایه سامانه مودیان طراحی شده‌است.

امروزه مخاطبان قانون پایانه فروشگاهی بر این باورند که نبود ساختارهای مناسب فناورانه و تعیین بازه زمانی کوتاه برای اجرای این قانون پاشنه آشیل اجرای کارآمد آن است. اجرای یک قانون خوب می‌تواند پرونده آن قانون را برای همیشه مختومه کند.

با توجه به آسیب‌شناسی و جمع‌آوری اطلاعات از مخاطبان این قانون، ۵ ایراد اساسی را می‌توان برای آن برشمرد: «نبود زیرساخت‌های فناورانه و شبکه‌ای در اقصی‌نقاط کشور که موجبات عدم‌اجرای صحیح قانون را فراهم می‌آورد»، «عدم‌اجرای قانون و عدم‌تمکین توسط برخی از مودیان موجب به چالش افتادن سایر مودیان خواهد شد»، «اعلام محدود شرکت‌های معتمد و عدم‌توانایی پوشش کلیه مودیان توسط این شرکت‌ها»، «دغدغه افشای اطلاعات محرمانه فروش و اطلاعات شرکای مالی توسط شرکت‌های معتمد» و «اخذ مبالغ هنگفت توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای حسابداری در فروش نرم‌افزارهای رابط برای صدور صورتحساب الکترونیکی ارسال به سامانه مودیان و عدم‌تمکن مالی بسیاری از اشخاص مشمول و بالطبع عدم‌انجام تکالیف.»

در نهایت پیشنهاد می‌شود سازمان محترم امور مالیاتی همانند آنچه درخصوص سامانه ماده‌۱۶۹ ق.م.م انجام داد یک سامانه موثر و کاربردی طراحی و با تعبیه آن در درگاه سازمان امور مالیاتی امکان استفاده از آن را برای کلیه مودیان، بالاخص مودیان کوچک و متوسط و فاقد تمکن مالی فراهم آورد. به‌این‌ترتیب دغدغه افشای اطلاعات خصوصی مودیان ازبین می‌رود، دغدغه‌های مالی صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن مرتفع می‌شود و به شیوع و همه‌گیری و تمکن بیشتر قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان کمک شایان‌توجهی می‌کند.

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دخانیات، خوراکی، اقلام آرایشی و خودرو در صدر پرونده های قاچاق

آسیب‌های اجرایی سامانه مودیان مالیاتی

قیمت تنباکو ۲ برابر شد

بودجه کل کشور در سال 1402

بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه، در اختیار دولت قرار گرفت

مالیات دخانیات بازدارنده نیست ، سیگار کالائی کم کشش است

رابطه معنی‌دار بین فشارهای اجتماعی و مصرف دخانیات

مالیات دخانیات کافی نیست

سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار عملکرد ریه را بیشتر تضعیف می‌کند

دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی صادر شد

عملکرد صنعت دخانیات در سال 1401

ماراتن بازنده مالیات دخانیات

وضعیت نگران‌کننده شرکت دخانیات ایران

مالیات دخانیات در بخشنامه سازمان امور مالیاتی

برخی اصطلاحات در اقتصاد کلان

در سال 1402 هم مسئله اصلی ما اقتصاد است

افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد کارگران برای سال 1402

ماهنامه توتون صنعت در سال 1401

شرکت دخانیات ایران در آستانه بحران

صنعت دخانیات درسالی که گذشت

نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

مالیات صنعت دخانیات را چه شده است!!؟

مدل جهانی مالیات‌ستانی از حقیقی‌ها

منابع ناشی از افزایش قیمت سیگار صرف احداث و تجهیز مراکز ناباروری و ورزش همگانی می شود

توتون و تنباکو، منبع خوبی برای تولید آفت کش