نهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون بهداشت جهانی درمورد کنترل دخانیات

نهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون بهداشت جهانی درمورد کنترل دخانیات

در جدیدترین گزارش دبیرخانه کنوانسیون چارچوب بهداشت جهانی در مورد کنترل دخانیات، جزئیاتی از نحوه برگزاری و ثبتنام نهمین کنفرانس اعضای بهداشت جهانی بر کنترل دخانیات (cop9) در تاریخ 8 تا 12 نوامبر 2021 (برابر 17 تا 22 آبان 1400 ) و دومین نشست تخصصی اعضای پروتکل ریشهکنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی (mop2) در تاریخ 15 تا 18 نوامبر 2021 (برابر با 24 تا 27 آبان 1400) منتشر شده است.

در این گزارش آمده است با توجه به شیوع بیماری کووید-19 و تأثیر آن بر نحوه برگزاری کنفرانسها و سفرهای بینالمللی، برنامه این نشستها نیز که قرار بود در شهر لاهه هلند و به صورت حضوری برگزار گردد دستخوش تغییراتی شده است. بدین ترتیب نهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون بهداشت جهانی بر کنترل دخانیات (cop9) و دومین نشست تخصصی اعضای پروتکل ریشهکنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی (mop2) نیز بهصورت مجازی و از مقر دائمی سازمان بهداشت جهانی در ژنو سوئیس دنبال خواهد شد. در همین راستا و با توجه به چارچوب مجازی نشستهای یادشده، از سه ماه پیش از شروع این نشستها، کلیه اسناد و مدارک هر دو نشست در سایت اینترنتی کنوانسیون چارچوب بهداشت جهانی در مورد کنترل دخانیات بارگذاری خواهد شد. قرار است در  نهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون چارچوب بهداشت جهانی بر کنترل دخانیات (cop9) بر موضوعات و گزارشهای فنی گوناگون مرتبط با کنوانسیون و پروتکل ریشهکنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی و سایر مسایل موردنظر جهت طرح در کنفرانس بعدی اعضا  (cop10) بحث و بررسی شود . همچنین در دومین نشست تخصصی اعضای پروتکل ریشهکنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی (mop2) گزارشات گروههای کاری درخصوص نظام ردیابی و رهگیری کالاهای دخانی از جمله کانون جهانی انتشار اطلاعات، شیوههای یکسانسازی بستهبندی محصولات دخانی و کمکها و همکاریهای فنی به کشورهای درحال توسعه و کمتر توسعه یافته جهت اجرای کامل پروتکل مذکور مورد بررسی و مداقه قرار گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام آنلاین برای اعضای کشورهای عضو، کشورهای غیرعضو، اعضا و سازمانهای بینالمللی ناظر، خبرنگاران و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به پایگاه اینترنتی https://fctc.who.int/publications/m/item/instructions-for-cop-and-mop-focal-points-registration
مراجعه کنید.

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

هفته بدون دخانیات

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دودی که از بازار قاچاق بلند می‌شود

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت دخانیات ایران

انتصاب سه عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی در سال ۱۴۰۱

سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت برای تمام بازرگانان

مدیران صندوق فولاد در دولت اصلاحات

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

قانون مالیات بر مصرف دخانیات اجرا نشد

اتفاقات عجیب در ماجرای وضع و حذف مالیات مضاعف دخانیات

مشکل تولید تنباکوی معسل حل می شود

موزه دخانیات ایران آیینه تمام نمای تاریخ صنعت

ماهنامه توتون صنعت در سال 1400

ضرورت تدوین سند راهبردی صنعت دخانیات

چرخش مدافعان سلامت از اهداف سلامت محور به اهداف درآمدی

افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران

جای دیگری دنبال مافیا بگردید!

خطری که رفع شد( کلیپ)