کد خبر : 20561 تاریخ : ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر - 01:48
تولیدکنندگان نسبتا ثروتمند تنباکو

بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول به درخواست اتحادیه بین ایالتی صنعت دخانیات انجام شده است، کشاورزان تنباکو در جنوب برزیل بطور متوسط ماهانه 785 دلار از محصولات خود درآمد کسب می‌کنند.
در مقایسه، بر اساس گزارش موسسه جغرافیا و آمار برزیل، متوسط درآمد سرانه در برزیل 324 دلار در سال 2022 بود. 
با در نظر گرفتن تمامی منابع درآمدی، کشاورزان تنباکو در جنوب برزیل درآمد ماهانه متوسط 2345 دلار به دست می‌آورند. هفتاد و سه درصد از کشاورزان تنباکو در منطقه دارای منابع درآمد اضافی هستند که ممکن است شامل درآمد حاصل از کشت سایر محصولات، اجاره زمین یا سرمایه گذاری‌های مالی باشد.
نزدیک به 73 درصد از کشاورزان تنباکو در خانه‌های بنایی1 زندگی می‌کنند. تقریباً 72درصد در خانه‌هایی با سه اتاق خواب یا بیشتر زندگی می‌کنند. طبق این مطالعه، همه خانوارها حداقل یک حمام یا توالت دارند. تقریباً همه خانوارها (98.6 درصد) از طریق شبکه برق سراسری به انرژی برق دسترسی دارند، در حالی که عملاً 100 درصد آب گرم دارند.
ایرو شوئنکه، رئیس شرکت SindiTabaco بیان داشت: «نتایج برای کسانی که بخش دخانیات را می‌شناسند تعجب آور نیست، اما این نتایج می‌تواند برای کسانی که هنوز به اطلاعات درست دسترسی ندارند، شگفت آور باشد.»
صد درصد از کشاورزان تنباکو مورد بررسی دارای یک خودرو بودند، در‌حالی‌که 37درصد علاوه بر خانه خود، دارای ملک 
دیگری بودند.
نزدیک به 60 درصد از افراد مورد بررسی بیش از هشت سال تحصیل کرده‌اند، بدین معنی که آن‌ها تحصیلات ابتدایی و بیشتر دارند. از این میان، 32.2 درصد با بیش از 11سال تحصیل، در مقطع دبیرستان حضور داشته‌اند و برخی نیز دوره‌های دانشگاهی را گذرانده‌اند.
این نظرسنجی که از 30 ژوئن تا 20 ژوئیه 2023 انجام شد، 37 شهرداری را در ایالت‌های تولید‌کننده تنباکو ریو گراند دو سول، سانتا کاتارینا و پارانا تحت پوشش قرار داده است. 
به گفته ایرو شوئنکه، رئیس شرکت SindiTabaco، «این نتایج، دوباره اهمیت اقتصادی و اجتماعی تنباکو در مناطق روستایی را مورد تأکید قرار داد.» وی در بیانیه‌ای گفت: «چند بار گفته شد که کشاورزان تنباکو شرایط آسیب پذیری را تحمل می‌کنند، اما تحقیقات این فرضیه را 
از بین می‌برد.»
شوئنکه گفت: «درست مانند سال 2016 [زمانی که نظرسنجی قبلی انجام شد]، نتایج برای کسانی که بخش دخانیات را می‌شناسند تعجب آور نیست، اما این نتایج می‌تواند برای کسانی که هنوز به اطلاعات درست دسترسی ندارند، شگفت آور باشد.»
1. ساختمان بنایی،ساختمانی است که در ساخت اسکلت آن از آجر،بلوک سیمانی و یا سنگ استفاده شده است.


منبع: Tobacco Reporter
مترجم: امید مرادی