کد خبر : 112 تاریخ : ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۰ تير - 22:35
یک واحد صنعتی در زنجان با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری افتتاح شد یک واحد صنعتی فرآوری توتون و تنباکو در شهرستان سلطانیه استان زنجان با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد ریال، با شرکت ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری و حضور امام جمعه، استاندار و شماری از مسئولان استان افتتاح شد.

به گزارش توتون صنعت به نقل از خبرگزاری ایرنا، همزمان با روز ملی صنعت و معدن(۱۰ تیرماه) و در هفتاد و هشتمین برنامه افتتاح طرح های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحد جی تی آی پارس با فرمان رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

عضو هیات مدیره شرکت جی تی ای پارس در این مراسم گفت: پروژه پرایمری و توتون این شرکت از سال ۱۳۹۸ با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان و با ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن در سال آغاز شد.

امین حبیبی افزود: با بهره برداری از این طرح برای ۱۲۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شد و در مجموع تعداد پرسنل شرکت جی تی ای پارس در سطح کشور به ۲ هزار نفر رسید.

وی با بیان اینکه در این طرح با نصب تجهیزات و انتقال دانش فنی، قدم بزرگی در تکمیل زنجیره و تامین توتون مورد نیاز کشور برداشته شد، اظهار داشت: ماشین آلات مورد نیاز از کشورهای ترکیه و ایتالیا وارد شده و دانش روز دنیا نیز توسط متخصصان به جوانان شاغل در این طرح انتقال داده شد تا بتوانیم محصولاتی با استانداردهای جهانی تولید کنیم.

عضو هیات مدیره شرکت جی تی ای پارس گفت: ما نگاه ویژه ای به منابع آبی کشور داشتیم از این رو این طرح شامل یک تصفیه خانه صنعتی مدرن است که آب پسماند را تا ۶۰ درصد تصفیه می کند و به چرخه مصرف باز می گرداند.

حبیبی افزود: ما در راستای تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه، ۸۰۰ هکتار از زمین های زیر کشت توتون در استان های مازندران، گلستان، گیلان، آذربایجان غربی و کردستان را با آموزش کشاورزان و تامین تجهیزات مدرن و نهاده های کشاورزی تحت حمایت قرار دادیم.

وی یاد آور شد: مجموعه جی تی آی پارس در سال های گذشته جزو مودیان مالیاتی برتر کشور بوده و در همین سال نیز پروژه ها دیگری از قبیل نیروگاه ۶ مگاواتی خود تامین و توسعه خطوط تولید دیگر را در برنامه داریم که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

حبیبی ضمن تشکر از مسوولان استان زنجان در هماهنگی برای حمایت از تولید، گفت: این استان می تواند در این زمینه الگویی برای استان های دیگر باشد.

شرکت جی تی آی در زمینه تولید انواع محصول دخانی در شهرستان سلطانیه مستقر و با سرمایه گذاری خارجی در حال فعالیت است.

این شرکت که در سال ۱۳۸۹ راه اندازی و در سال ۱۳۹۲ به سرمایه گذار خارجی (شرکت جی تی آی ژاپن) واگذار شد، هم اکنون با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم ۶۰۰ نفر  و اشتغال غیرمستقیم ۱۴۰۰ نفر و ظرفیت تولید ۳۰ میلیارد نخ در سال توانسته بیشترین سهم بازار محصولات دخانی کشور را به خود اختصاص دهد.