دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تشکیل بیش از ۸۳ میلیارد تومان پرونده قاچاق در نیمه اول امسال خبر داد و گفت که توتون و تنباکو، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خودرو بیشترین کشفیات بوده است.

به گزارش توتون صنعت به نقل از صدای بورس،سعید محمدی پور با بیان اینکه در نیمه اول امسال ۳۸۴ هزار و ۳۸۲ مورد بازرسی در تهران انجام شده، گفت: در نتیجه این بازرسیها تعداد ۳۷ هزار و ۵۴۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تشکیل شده است. بیشترین بازرسیها در این مدت از واحدهای نانوایی، مرغ و گوشت، لبنیات و اقلام اساسی بوده که جهت تعیین تکلیف به مراجع ذی صلاح ارجاع شده است.

به گفته وی در مدت یاد شده ۴۰ هزار و ۷۰۳ مورد بازرسی در زمینه کالای قاچاق انجام که در نتیجه آن تعداد ۳۱۵ پروند به ارزش بیش از ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تشکیل شده که توتون و تنباکو، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خودرو بیشترین کشفیات بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری گشتهای مشترک بازرسان این سازمان با تعزیرات حکومتی، بازرسان اتحادیهها، بهداشت و درمان و پلیس امنیت اقتصادی و غیره، گفت که در این بازه زمانی ۳۰ هزار و ۹۷۳ مورد گشت مشترک به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

محمدی پور درباره شکایات ارسال شده به این سازمان نیز اظهار کرد: در شش ماهه امسال ۶۸ هزار و ۲۸۹ شکایت به معاونت بازرسی ارسال شده که از این تعداد، ۳۱ هزار و ۴۴۷ مورد متخلف و ۳۶ هزار و ۸۴۲ مورد غیر متخلف بودهاند. به گفته وی بیشترین شکایات مردمی نیز مربوط به گرانفروشی، کم فروشی و تقلب بوده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان، وارکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی اخیرا از افزایش قاچاق سیگار در سال جاری به دلیل اختلاف قیمت این محصول با کشورهای همسایه خبر داده بود و در تیر ماه نیز گفته بود که هر کدام از دستفروشان در بازار مولوی تقریباً به اندازه یک خاور بار قاچاق در مقابل خود چیدهاند و اجرای طرح شناسه کالا به تنهایی بر کاهش قاچاق سیگار بیاثر است. به گزارش ایسنا، وی سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام کرده بود که بر اساس گفتههای او تنها ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تامین میشود و بیش از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود.

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تازه ترین‌ها

برخورد دولت با بخش «تولید» در لایحه بودجه 1402 صادقانه نیست

بررسی طرح استیضاح وزیر بهداشت در نشست یکشنبه هفته آینده کمیسیون بهداشت

مطالبات حوزه بهداشت و درمان دامغان با کندی پیگیری می‌شود

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

مالیات بیست هزارتومانی برای تنباکوی هفت هزارتومانی

سیاست گذاری صنعتی سال 2022 آمریکا در حوزه فناوری

مجلس مسیر روشن کنترل دخانیات را با وضع عوارض بازدارنده و رفتارساز هموار کند

ایران جزو کشورهای ضعیف منطقه در بستن مالیات بر سیگار است

گزارش صحیحی از مالیات صنعت دخانیات وجود ندارد

افزایش مالیات سیگار‌ در بودجه 1402به نفع امارات

بازار بزرگ "محصولات دخانی غیر قانونی ایران" در پی تحریم ها بزرگتر شده است

لایحه بودجه سال 1402 و مالیات سیگار و تنباکوی قلیان

«حسینی» رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ شد

ترکیب ۴۵ نفره کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ مشخص شد

مالیات 50 تا 800 تومانی برای هر نخ سیگار داخلی و وارداتی

شرکت دخانیات در حال فروپاشی است

برگزاری همایش منطقه‌ای تبیین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مشهد

فعالیت «بنیاد غیردولتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز» غیرقانونی است

اقتصاد در منگنه سامانه‌ها

مالیات نگرفتن از سیگار یعنی همراهی با مافیا

نگاهی به لایحه بودجه سال 1402 کل کشور

سازمان خصوصی سازی نماینده دارندگان سهام ترجیحی شرکت دخانیات ایران نیست

سهم برزیل از بازارهای صادراتی توتون

بازار بزرگ «محصولات دخانی غیر قانونی ایران» در پی تحریم ها بزرگتر شده است

عملکرد هشت ماهه صنعت دخانیات