دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از تشکیل بیش از ۸۳ میلیارد تومان پرونده قاچاق در نیمه اول امسال خبر داد و گفت که توتون و تنباکو، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خودرو بیشترین کشفیات بوده است.

به گزارش توتون صنعت به نقل از صدای بورس،سعید محمدی پور با بیان اینکه در نیمه اول امسال ۳۸۴ هزار و ۳۸۲ مورد بازرسی در تهران انجام شده، گفت: در نتیجه این بازرسیها تعداد ۳۷ هزار و ۵۴۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تشکیل شده است. بیشترین بازرسیها در این مدت از واحدهای نانوایی، مرغ و گوشت، لبنیات و اقلام اساسی بوده که جهت تعیین تکلیف به مراجع ذی صلاح ارجاع شده است.

به گفته وی در مدت یاد شده ۴۰ هزار و ۷۰۳ مورد بازرسی در زمینه کالای قاچاق انجام که در نتیجه آن تعداد ۳۱۵ پروند به ارزش بیش از ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تشکیل شده که توتون و تنباکو، سیگار، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خودرو بیشترین کشفیات بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری گشتهای مشترک بازرسان این سازمان با تعزیرات حکومتی، بازرسان اتحادیهها، بهداشت و درمان و پلیس امنیت اقتصادی و غیره، گفت که در این بازه زمانی ۳۰ هزار و ۹۷۳ مورد گشت مشترک به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

محمدی پور درباره شکایات ارسال شده به این سازمان نیز اظهار کرد: در شش ماهه امسال ۶۸ هزار و ۲۸۹ شکایت به معاونت بازرسی ارسال شده که از این تعداد، ۳۱ هزار و ۴۴۷ مورد متخلف و ۳۶ هزار و ۸۴۲ مورد غیر متخلف بودهاند. به گفته وی بیشترین شکایات مردمی نیز مربوط به گرانفروشی، کم فروشی و تقلب بوده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان، وارکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی اخیرا از افزایش قاچاق سیگار در سال جاری به دلیل اختلاف قیمت این محصول با کشورهای همسایه خبر داده بود و در تیر ماه نیز گفته بود که هر کدام از دستفروشان در بازار مولوی تقریباً به اندازه یک خاور بار قاچاق در مقابل خود چیدهاند و اجرای طرح شناسه کالا به تنهایی بر کاهش قاچاق سیگار بیاثر است. به گزارش ایسنا، وی سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام کرده بود که بر اساس گفتههای او تنها ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تامین میشود و بیش از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود.

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تسلیت آقای خمسه

تازه ترین‌ها

رئیس و اعضای جدید هیات مدیره اتحادیه عطاران مشخص شدند

لزوم توجه به «مالیات» بر «سیگار» در بودجه ۱۴۰۲

سوءقصد به جان معاون وزارت صمت

۵۰۰۰ میلیارد تومان تنها بخشی از درآمد دولت از دخانیات

دستور العمل پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی

وضعیت قرمز ایران در مالیات بر دخانیات/فروش دخانیات در دکه‌های مطبوعاتی قانونی شد!

ساماندهی عرضه دخانیات با رویکرد کاهش مصرف و مبارزه با قاچاق و تقلب

تداوم رویاپردازی سامانه ای وزارت صمت؛ گرانفروشی تا یک ماه دیگر حل خواهد شد!

آمادگی برای دریافت پیشنهادات حل مشکل سامانه

صنعت پخش کالای دخانی در بن بست مقررات مخل کسب وکار

انجمن های تخصصی مشکلات تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اعلام کنند

ابلاغ آیین نامه تعیین مرجع ایرانی یا خارجی بودن کالای مکشوفه

دخانیات، در صدر کشفیات قاچاق

مارلبرو، محصولی قاچاق و رازآلود

بهبود کیفیت فرآوری توتون به کمک تحقیقات

ممنوعیت تبلیغ محصولات نوپدید سیگار و قلیان الکترونیکی

مصرف سیگار در ایران چقدر است؟

کالای قانونی ، قاچاق تلقی میشود

ابلاغ نرخ مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی آسیب رسان به سلامت

ره آورد یک دهه بی تدبیری

ایران؛ بهشت صنایع دخانی / لغو ممنوعیت تولید تنباکوی معطر

تصمیمات ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق و کالای تقلبی (با محوریت دخانیات و لوازم یدکی)

بوی دود فساد می‌آید

ممنوعیت عرضه محصولات دخانی در فروشگاه‌های زنجیرهای، فرانچایز و فروش اینترنتی

تاراج کشت توتون با واردات