مراقب نفوذ مافیای قدرتمند  قاچاق دخانیات باشیم

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

 در بررسی قانون بودجه سال 1401، علاوهبر مبالغ پیشنهادی دولت محترم برای عوارض و مالیات کالای دخانی، پیشنهاد جدیدی برای افزایش غیر متعارف عوارض و مالیات تولید کالای دخانی از سوی برخی از نمایندگان محترم کمیسیون بهداشت مجلس، به مالیاتهای قبلی  اضافه گردید، که البته این پیشنهادعجیب با درایت اکثریت نمایندگان محترم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پذیرفته نشد و در کمال تاسف پس از آن نمایندگان پیشنهاد دهنده و برخی حامیان آنها به نفوذ مافیایی دخانیات اشاره کرده و فریاد وااسفا سر دادند. اخیرا نیز یکی از همین نمایندگان محترم  با قراردادن صنعت دخانیات در کنار صنعت خودرو؟!! به وجود مافیایی حرفه ایی در سیگار وخودرو و نفوذ آنها در دولت اشاره نموده است؟! این در حالی است که صنعت دخانیات کشور بر اساس برنامههای بالادستی (برنامههای پنج ساله توسعه کشور) که اتفاقا مصوب مجلس محترم شورای اسلامی هم  است، به جای تامین نیاز کشور از مبادی غیررسمی و غیرقانونی ویا واردات، با دعوت از تولیدکنندگان بزرگ محصولات دخانی از سراسر دنیا والزام ایشان به انجام سرمایهگذاری وتولید مستقیم در کشور، ضمن تامین ذائقه اکثر مصرفکنندگان محصولات دخانی، با برقراری استانداردهای سخت گیرانه و نظارتهای مستمر، علاوهبر کاهش میزان آسیب به مصرفکننده، باعث افزایش میزان اشتغال به صورت مستقیم وغیر مستقیم گردیده و ضمنا درآمدهای مالیاتی سرشاری را به حساب خزانه کشور واریز نموده است.

این در حالی است که مطالبه بیش از 80میلیون نفر از جمعیت کشور، برای برهم زدن انحصار خودرو در کشور و انعقاد قرارداد تولید با کمپانیهای بزرگ ویا حداقل امکان واردات برندهای معروف برای ایجاد رقابت، منتج به نتیجه لازم نگردیده است.

حال چرا وچگونه سیگار در کنار خودرو قرار میگیرد، در نوع خود جالب توجه وقابل تامل است؟! امیدوارم مدافعان محترم افزایش غیرمتعارف عوارض و مالیات صنعت دخانیات کشور مراقب باشند، مافیای قدرتمند قاچاق کالای دخانی به ارکان تصمیمسازی قوه قانونگذار نفوذ نکند چرا که با افزایش مالیات جدید به مالیاتهای فعلی، صنعت دخانیات کشوروخصوصا تولیدکنندگان برندهای ایرانی زمینگیر خواهند شد و قاچاق دخانیات رونق خواهد گرفت.

در پایان از اعضاء محترم کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی انتظار میرود نیم نگاهی هم به مباحث مطروحه از سوی ریاست محترم جمهوری کشور عزیزمان ایران در خصوص قویترین مافیای فعال در کشور در حوزه دارو وتجهیزات پزشکی داشته باشند. 

 

 

 


دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

سیگار امسال چقدر افزایش قیمت داشت؟

الزام به بارگذاری مجوز فعالیت تجاری در سامانه جامع تجارت

قیمت سیگار در پایان اردیبهشت 1400

درخواست مهلت برای اجرای دستورالعمل ثبت پروانه کسب خرده فروشان در سامانه جامع تجارت

روسیه مشتاق توتون گلستان

برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی و تلفیق تدوین برنامه هفتم توسعه

تبدیل وضعیت160 نفر از کارگران مجمتع دخانیات گیلان

پیشنهاد انتزاع وظایف حاکمیتی صنعت دخانیات

نفوذ جنبش تنباکو در لایه های بالای جامعه

فتوای میرزای شیرازی سرنوشت جنبش را تعیین کرد

مرور محتوای مطبوعات در نهضت تنباکو

مرور تاریخ تحریم تنباکو از نگاه ابراهیم تیموری

نقش مهم روزنامه و تلگراف در جنبش تنباکو

دادخواستی برای ابطال ماده 3 آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات

24 اردیبهشت سالروز لغو امتیاز تنباکو

خداحافظی با «ترابوزان» به دلیل تغییر ذائقه

با ایجاد توازن در مالیات ارزش افزوده مانع از قاچاق دخانیات شویم

دودی که از بازار قاچاق بلند می شود

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آمار تولیدات محصولات دخانی

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

افزایش قیمت تأثیری بر کاهش مصرف سیگار ندارد

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی