قیمت فروش سیگار در بازار

قیمت فروش سیگار در بازار

فروش سیگار در بیشتر کشورها اغلب با ملاحظه‌هایی همراه است. در ایران نیز سعی شده قیمت‌گذاری آن به شکلی باشد که بخشی از درآمد فروش به سمت تامین هزینه‌های بهداشتی و سلامتی هدایت شود.

به گزارش توتون صنعت به نقل از دنیای اقتصاد، جدیدترین آمار منتشر شده درباره وضعیت تولید و قاچاق سیگار در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد در نیمه اول امسال بیش از ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید بیش از ۲۵ میلیارد نخ در مدت مشابه سال قبل، ۱۴ درصد افزایش داشته است. همچنین در حال حاضر ۲۴ واحد تولید سیگار فعال هستند که نشان می‌دهد دو واحد به تولیدکنندگان اضافه شده است.

در پی این افزایش تولید و با توجه به اینکه میزان مصرف شش ماهه سیگار ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نخ برآورد شده و همچنین توقف واردات رسمی سیگار از سال ۱۳۹۷، برآورد قاچاق سیگار هم با ۴۶ درصد کاهش، از ۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون نخ سیگار در شش ماهه اول سال قبل به ۴ میلیارد و ۵۰ میلیون نخ سیگار در مدت مشابه امسال رسیده است.

گفتنی است که موضوع مالیات بر سیگار همواره مناقشاتی بین وزارت بهداشت و تولیدکنندگان سیگار به همراه داشته؛ اخیرا هم رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی از افزایش قیمت سیگار در سه ماهه چهارم سال و در پی اجرای قانون جدید مالیات ارزش افزوده سیگار و در نتیجه آن افزایش قاچاق خبر داده بود، اما جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات اعلام کرده که ایران کمترین مالیات را بر محصولات دخانی دارد.

در ادامه قیمت فروش برخی از انواع سیگار در بازار را ملاحظه می‌کنید: وینستون مدل اولترا هر پاکت ۲۰هزار، وینستون مدل ایکس‌اس ۳۰‌هزار ، وینستون مدل میکس ۲۵هزار ، کمل مدل رنگ آبی ۱۳‌هزار ، کمل مدل رنگ سفید ۱۴‌هزار ، مگنا مدل لایت ۱۲‌هزار ، مگنا مدل اولترا ۱۳‌هزار ، جی‌۱ همه مدل ۱۱هزار‌، بهمن ۸ تا ۹ هزار، مارلبرو مدل عرب ۵۰‌هزار‌، مارلبرو مدل پلاس ۸۰‌هزار و کنت مدل رنگ قرمز ۱۷‌هزار ، مدل ۴ با قیمت ۱۷‌هزار و مدل نانو این برند با قیمت ۱۹‌هزار تومان به فروش می‌رسد.

 


خبرهای مرتبط

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

هفته بدون دخانیات

پربازدیدها

تازه ترین‌ها

دودی که از بازار قاچاق بلند می‌شود

حضور مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در کمیسیون اجتماعی مجلس

سیر تحولات یک صندوق بازنشستگی

تجدید نظر در الزام به درج قیمت برروی محصولات دخانی

فساد سیستمی

مراقب نفوذ مافیای قدرتمند قاچاق دخانیات باشیم

صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت دخانیات ایران

انتصاب سه عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد

صادرات توتون در عصر پهلوی اول

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

دستورالعمل نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی در سال ۱۴۰۱

سیستمی شدن مجوزهای ارزی وزارت صمت برای تمام بازرگانان

مدیران صندوق فولاد در دولت اصلاحات

آغاز طرح ویژه مبارزه با کالای قاچاق از نیمه دوم فروردین

پرونده های فساد 10 هزار میلیارد تومانی مدیران سابق صندوق فولاد

قانون مالیات بر مصرف دخانیات اجرا نشد

اتفاقات عجیب در ماجرای وضع و حذف مالیات مضاعف دخانیات

مشکل تولید تنباکوی معسل حل می شود

موزه دخانیات ایران آیینه تمام نمای تاریخ صنعت

ماهنامه توتون صنعت در سال 1400

ضرورت تدوین سند راهبردی صنعت دخانیات

چرخش مدافعان سلامت از اهداف سلامت محور به اهداف درآمدی

افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران

جای دیگری دنبال مافیا بگردید!

خطری که رفع شد( کلیپ)